Úvod » Novinky a aktuality

Mistrovství oblasti Labe 2017

publikováno 13.06.2017

Neratovičtí veslaři se o víkendu 10. - 11.6. zúčastnili Mistrovství oblasti Labe. Tyto závody pro nás byly velmi důležité hned ze dvou důvodů. Úspěšní závodníci si svými výkony mohli vybojovat účast na Mistrovství České republiky 2017. Navíc jsme si všichni moc přáli prolomit neúspěchy z minulých let, kdy se medaile žákovským kategoriím vyhýbaly.

Sobotní slunečné počasí alespoň trochu zmírnilo rozhořčení po ranní schůzce zástupců, kde se potvrdilo, že budeme kanál sdílet s kanoisty, kteří zde měli své soustředění. Pro nás to znamenalo velké zmatky v organizaci a především během závodů nepříjemné boční vlny. Naši závodníci se s těmito drobnými nepříjemnostmi vyrovnali výborně a ze sobotních rozjížděk se téměř všechny posádky probojovaly do finálových bojů o medaile a o postupy na MČR.

V neděli nás přivítalo ještě teplejší počasí a pravá závodní atmosféra – nervózní rozhodčí, křičící trenéři na kolech a na bruslích, obětaví rodiče … Neratovičtí ,,žluťáci“ měli podél tratě suverénně největší podporu fanoušků.

Hned dopoledne jsme se dočkali vytouženého vítězství v žákovské kategorii, na prvním místě dojela čtyřka párová ve složení Schejbal, Misař, Maxa, Mikysek, k. Brdlík. Velký úspěch zajela skifařka  Barbora Mašková, která vybojovala krásné druhé místo. Mistryní oblasti Labe se také stala Nella Martincová na párové čtyřce dorostenek ve společenství s veslařkami z Lysé nad Labem. Dalšími dekorovanými byli junioři Jaroslav Fojtík, Jan Novotný a v kategorii muži lehké váhy také Jan Nápravník, který po celovíkendovém hubnutí a hlídání váhy podával perfektní výkony.

Mnoho dalších posádek statečně bojovalo, a přestože to necinklo, mohou mít radost alespoň z postupů na MČR, které se koná v Račicích 23. - 25.6.2017. Tímto Vás všechny zveme, abyste přijeli podpořit naše mladé bojovníky, kterým přejeme mnoho sil do nadcházejících tréninků a hodně štěstí za 14 dní v Račicích.

Na kompletní výsledky z Mistrovství oblasti Labe se můžete podívat ZDE.

« 04 / 2024 »